main (11)

ZARZĄDZANIE CZASEM – KLUCZ DO SUKCESU W PRACY I NA STUDIACH

Czy zastanawiacie się czasem, jak to się dzieje, że inni mają tyle czasu by załatwić wszystkie swoje sprawy a wam go zawsze brakuje?  Dlaczego nasza doba jest za krótka na realizację wszystkich zadań?

Powiadają, że o jakości naszego życia decyduje umiejętność zarządzania czasem. Organizowania sobie każdego dnia w taki sposób by zapewnić sobie czas nie tylko na pracę i naukę ale i właściwy odpoczynek.

Co więc zapewni nam taką równowagę? Konsekwencja!

  • Każdego wieczora zrób listę rzeczy niezbędnych do zrobienia na następny dzień. Następnego dnia skup się na realizacji tych zadań.
  • Unikaj „złodziei czasu” – portali społecznościowych, plotkujących znajomych lub współpracowników.
  • Jednym słowem wszystkiego co odciąga Cię od realizacji Twojego planu i nie wnosi wartości do Twojego życia.
  • Bądź asertywny! Mów „nie” wszystkiemu co nie sprzyja efektywnemu  wykorzystaniu Twojego czasu. Nie bądź więźniem nadmiernej uprzejmości – nie zgadzaj się na każdą przysługę. Zwłaszcza jeśli ktoś chce oszczędzać swój czas Twoim kosztem.
  • Staraj się dobrze wykorzystać czas – tramwaj, kolejka u lekarza – okres wymuszonej bezczynności – staraj się wykorzystać ten czas na naukę, nadrobienie zaległości w lekturze lub planowanie.
  • Zawsze bądź punktualny i wymagaj punktualności . Brak punktualności to wielki brak poszanowania dla swojego i co gorsza cudzego czasu!
  • Wyśpij się! Zmęczony organizm działa wolniej i popełnia więcej błędów – stracisz przez to  bardzo wiele czasu. Zastanów się czy na pewno warto przeglądać internet do 2 w nocy?
  • Rozpocznij dzień od wykonania najtrudniejszego zadania – będziesz mieć je z głowy, a to właśnie to zadanie może spowodować najwięcej opóźnień przez ciągłe odkładanie… a właśnie! Nie odkładaj niczego na później –zrób to teraz! Właśnie teraz!

Zawsze zarezerwuj sobie czas na odpoczynek, pasję i dla bliskich – to te elementy Twojego życia nadają mu sens i smak. To także czas ładowania akumulatorów, by każdego dnia skutecznie rozwiązywać nowe zadania jakie postawi przed Tobą życie zawodowe i studia.

Więcej na podajdalej.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.